Akupunktur kimlere Uygulanmaz

Bu yazımızda “Akupunktur Kimlere Uygulanmaz” sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Akupunktur, 2500 yıl önce Çin’de bulunan hastalığın önlenmesi ve tedavisi için vücuttaki enerji denge noktalarını kullanarak vücudun belirli noktalarına çok ince bir iğne sokulması ile hastalığın iyileştirilmesini sağlayan geleneksel bir tedavi şeklidir. Akupunktur genel olarak ağrıların hafifletilmesi yardımcı olduğu gibi çok sayıda hastalığı da tedavi edebilmektedir.

Akupunktur Herkese uygulanır mı ?

Akupunktur kimlere uygulanmaz, doğru teşhis konulursa herkese uygulanıp iyi gelebilir. Fakat genelleme yapmak gerekirse hastaların %20 sinde etkili olmayabiliyor. Bu hastalarda tedavi başlar 5-8 seans bir tedaviden sonra iyileşme göstermezse doktor tarafından karar verilir ve akupunktur tedavisi sonlandırılır. Ayrıca akupunktur her hastalığa uygulanmaz.

Kanamalı hastalıkları bulunan hastalara uygulanmaz. Pıhtılaşma bozukluğu bulunan hastalara uygulanmaz. Malignite tedavisi gören hastalarda uygulanmaz. Gebelik döneminde bulunan hastalarda uygulanmaz çünkü abortusa neden olabileceği için çok zorunlu olmadıkça yapılmamalıdır. Şizofreni gibi durumlarda akupunktur uygulanmaz. Yüksek şekeri olan hastalara akupunktur uygulanmaz. Zatürreolan hastalara uygulanmaz. Verem olan hastalara uygulanmaz. Hepatit olan hastalara uygulanmaz. Uzun süre kan sulandırıcı alan yaşlı hastalara uygulanmaz.

Akupunktur kanamaları

Yukarıdaki uygulanmaz dediğimiz bazı durumlarda uygulanabilir. Eğer akupunktur tedavisi yapılırsa da çok dikkatli yapılması lazım iç kanamalara neden olabilir. Doktorun bu tür hastalara uygulayıp, uygulamayacağını çok iyi belirmesi gereklidir.

Bu yazımızda “Akupunktur Kimlere Yapılmaz” sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Aklınıza takılan soruları konu altına yorum olarak yazabilirsiniz. Uzman ekibimiz çok kısa sürede sizlere dönüş yapacaktır.

Sağlıklı bir yaşam için Online Doktorunuz‘ u takipte kalın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Balkabağının Faydaları Neler
Balkabağının Faydaları Neler

Balkabağının Faydaları Neler, Bu yazımız Balkabağının cilde faydaları, Balkabağının bebeklere faydaları, Balkabağının Çekirdeğinin Faydaları ve Balbakağı İle Yapılan Yemekler konularında

Kapat