Cilt Çatlakları Nasıl Geçer

Cilt çatlakları nasıl geçer ?, vücudumuz oldukça esnektir ve deri kaplıdır. Bu esnekliğinde bir sınırı vardır. Kısa zaman içerisinde çok fazla kilo almak veya kısa zaman içerisinde çok fazla kilo vermek deride çatlak problemlerine neden olarak cilt çatlakları oluşmaktadır.

Deri çatlakları vücudumuzun omuz, kalça, bacak ve göğüs kısımlarında görülebilir. Deri çatlakları deri tabakasında bulunan dermis yapılarının yırtılmasıyla meydana gelir. Başlangıçta ciddi bir tıbbi problem değildir.

cilt catlaklari nasil gecer
cilt catlaklari nasil gecer

Cilt Çatlakları Neden Olur?

Cilt çatlakları nasıl geçer sorusu, genellikle cildimizde ani değişimlerin sonucunda ortaya çıkar. Oluşan çatlaklar deri damarlarının ortaya çıkmasına neden olur. Bu çatlaklar ilk başta kırmızı mor renginde iken ileriki zamanlarda gri beyaz renge dönüşmektedir.

Genetik yapıların farklılığı nedeniyle çatlakların oluşma olasılığı kişiden kişiye değişmektedir. Derisi esnek kişilerde daha az görülürken hamilelik döneminde olan kişilerde daha çok görülür. Kadınlarda daha sık karşılaşılan cilt çatlakları nerdeyse her 3 kadından birinde görülmektedir.

Cilt Çatlakları Geçmesi için yapılması gerekenler ?

Cilt çatlaklarından kurtulmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Düzenli olarak yapılacak masaj kan dolaşımını hızlandırdığı gibi çatlakların oluşumunu engeller. Vücudun esneyen kısımlarına çatlak oluşumunu engelleyecek krem, losyon ve yağ kullanabilirsiniz. Bol su tüketin ve sağlık beslenmeye özen gösterin.

Cilt Çatlaklarına Hangi Yağ İyi Gelir

Cilt Çatlakları Bitkisel Çözümler

Cilt çatlaklarından kurtulmak için genellikle doğal yöntemlere başvuruluyor. Bu yöntemler arasından en iyisi belki de bitkisel yağlardır. Çatlak gideren bitkisel yağları içerisinde en etkili bitkisel yağları aşağı kısımda sizler için araştırdık.

Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı, özellikle kuşburnu tohumuyla birlikte karıştırılıp uygulanmalıdır. Duş aldıktan sonra hazırladığınız karışımı çatlaklara sürmeniz gereklidir.

Kalendula Yağı

Kalendula yağı, çatlakların yanı sıra kızarıklık, tahriş, hücre yenileme özelliği gibi bir çok faydası bulunmaktadır. Duştan sonra kullanacağınız kalendula yağı hem cildinizi nemlendirir hem de çatlaklara iyi gelir.

Hint Yağı

Hint yağı, günümüzde oldukça popüler olan bir yağdır. Duştan sonra çatlak bölgelere 10 dakika masaj yaparak çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Yalnızca uyguladıktan sonra çatlağın olduğu bölgeyi sıcak bezle yarım saat bekletmek önemlidir.

Cilt sağlığınız ile ilgili tüm yazılarımızı, https://www.onlinedoktorun.com/category/guzellik/
Buradan bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bo diyet çorba tarifi
BO Diyet Çorba Tarifi

BO diyet çorba, kolay hazırlanması ve sindirilmesi nedeniyle, yağ yakıcı diyet türleri arasında son zamanların en trend diyet çorbasıdır. Hızlı

Kapat