Cilt Çatlakları İçin Bitkisel Çözümler

Cilt çatlakları için bitkisel çözümler, ani kilo alıp vermeler sonucunda genellikle gebelik döneminde her kadının karşılaşacağı cilt çatlakları cildin esneklik kapasitesinden daha çok gerilmeye maruz kaldığından dolayı oluşmaktadır.

Günümüzde satışları yapılan kozmetik kremler çatlak tedavisini tamamen yok etmemekte, büyün oranda azalmasını sağlamaktadır.

Güzellik ve bakım kliniklerinde çeşitli yöntemlerle vücutta oluşan çatlakların azaltılması sağlanmaktadır. Ancak çatlaklar içini evde kendiniz bitkisel yöntemler uygulamak istiyorsanız, içeriğimiz tam siz göre! Bu yazımızda evinizde çatlak önleme ve iyileştirme konusunda bazı yöntemleri anlatacağız.

cilt catlaklari için bitkisel çözümler
cilt catlaklari için bitkisel çözümler

Cilt Çatlaklarından Korunma Yöntemleri

Evde kendinizin basitçe uygulayabileceği bazı doğal mineral ve vitaminler çatlaklara karşı cildinizi güçlendirir ve oluşmuş çatlakların görünümünü azaltır. Aşağıda açıkladığımız listede çatlak tedavisi için doğal ve bitkisel yöntemleri bulabilirsiniz. Vücudunuzu nemlendirme çatlaklardan korunma için uygulayabileceğiniz en basit yöntemdir.

Cilt çatlakları için bitkisel çözümler, Vücudunuzun çatlak olan kısımlarını sık sık nemlendirmelisiniz. Cildiniz ne kadar nemli olursa çatlak olma olasılığı o kadar azalır. Cildimizin en çok ihtiyacı olan sudur. Bol bol su tüketmeye özen gösterin. Günde 10 bardak su içemeye çalışın. Yeterli miktarda su içerseniz cildiniz çatlaklara karşı su sayesinde esnekliği artacak ve çatlak görülme oranı azalacaktır.

Evde uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem egzersiz yapmaktır. Egzersizler kan dolaşımını hızlandıracağı için derinin direncini artıracaktır. Bu sayede çatlak oluşma olasılığı azalacaktır. Cilt çatlaklarından korunmak için evde uygulayabileceğiniz diğer bir yöntemde bitkisel yağlarla masajdır. Masaj sırasında vücudun kan dolaşımı düzenler, bu sayede cilt çatlaklarından korunabilirsiniz.

Beslenme alışkanlığı cilt çatlaklarında da önemli bir rol oynamaktadır. Doğal ve sağlıklı beslenirseniz, vücudunuz için gerekli mineral ve vitaminleri düzenli olarak alırsanız cilt çatlaklarının oluşumunu engellersiniz. Vücudunuzun yeterli düzeyde Çinko, C ve E vitamini alması vücudun esnemesini artıracağı için cilt çatlakları oluşumunu önleyebilirsiniz.

Cilt Çatlaklarına Bitkisel Çözümler

Cilt çatlaklarından korunma yöntemlerini yukarıdaki kısımda açıkladık. Bu kısımda ise oluşan çatlaklar için bitkisel çözümleri sizlere açıklayacağız. Bitkisel çözümler içerisinde doğal ürünlerin başında antioksidan ve nemlendirici özellikleri bulunan kako yağı, aloe vera jeli ve jojoba yağı gelmektedir. Bu yağlar ile çatlak oluşan kısımlara düzenli olarak masaj yaparsanız çatlak görünümünü azaltabilirsiniz.

Cilt Çatlakları İçin Ev Yapımı Doğal Bitkisel Krem Yapımı 1024x576 - Cilt Çatlakları İçin Bitkisel Çözümler

Cilt Çatlakları İçin Ev Yapımı Doğal Bitkisel Krem Yapımı

Cilt Çatlakları İçin Ev Yapımı Doğal Bitkisel Krem Yapımı

Evde kendinizin uygulayabileceği bitkisel çatlak kremi yapımını da bu yazımıza ekledik. Bitkisel çatlak kremi için çeyrek bardak aloevera jeli, yarım bardak zeytin yağı, sıvı olarak eczanelerde bulabileceğiniz A ve E vitamini 4 kapsül tüm malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın buzdolabında 1-2 saat bekletin, bitkisel çatlak kreminiz hazırdır. Çatlak kremini buzdolabında muhafaza edin. 

Çatlak kremini akşamları duş sonrasında çatlak bölgelere masaj yaparak uygulayın. Birkaç hafta sonra çatlakların azaldığını görebilirsiniz. Ayrıca lavanta yağı içerdiği asit sayesinde ölü derilerin vücuttan atılmasına ve cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Ara sıra lavanta yağı ile de çatlaklara masaj uygulayın.

Bu sayede çatlakların vücuttan atılarak yeni deri çıkmasını sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan sorularınızı konu altına yorum olarak yazabilirsiniz.

Cilt çatlaklarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için linkten Cilt Çatlakları nasıl geçer konumuza erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
cilt catlaklari nasil gecer
Cilt Çatlakları Nasıl Geçer

Cilt çatlakları nasıl geçer ?, vücudumuz oldukça esnektir ve deri kaplıdır. Bu esnekliğinde bir sınırı vardır. Kısa zaman içerisinde çok

Kapat