Sağlık İle İlgili Sivil Toplum Kuruluşları

Sağlık İle İlgili Sivil Toplum Kuruluşları, ülkemizde sağlık alanıyla ilgili olarak çalışan bazı sivil toplum kuruluşları aşağıdaki gibidir.

Sağlık İle İlgili Sivil Toplum Kuruluşları

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV)

1998 yılında kurulan LÖSEV, kan hastası ve lösemili çocukların, eğitim ve sağlık başta olmak üzere her türlü ihtiyacının karşılanması, kalıtsal ve kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, araştırma ve eğitim kurumları kurmak ve işletmektir.

Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi (LÖSANTE) 2000 yılında kurulmuştur. 2008 yılında lösemili çocukların ücretsiz eğitim alabileceği Lösemili Çocuklar Okulu kurulmuştur. 2010 yılında Ankara dışından gelen aileler uzun ve kısa dönemde konaklayabilmeleri için Lösemi Çocuklar Köyü hayata geçirilmiştir.

Lösev iletişim bilgileri

Web Sitesi: https://www.losev.org.tr/

Türk Kızılayı

Türk Kızılayı, kurulduğu günden bu güne sağlık hizmeti veren, Kayseri ve Konya da ki  hastaneleri, İstanbul da ki 3 Tıp merkezinde yüksek kaliteli cihazlar ile profesyonel sağlık çalışanları ile birlikte vatandaşlara uygun ücretli modern sağlık hizmeti sunmaktadır.

Türk Kızılayı, olası bir afetin ardından ortaya çıkabilecek tüm sağlık hizmeti ihtiyacını Tıp Merkezleri ve hastaneleri aracılığıyla yürütür. Aynı zamanda bireylerin acil durum karşısında doğru bilgi ve beceriyle ilk yardım müdahalesi yapabilmelerini hedefler. Bu kapsamda merkezlerinde eğitim programları düzenler.

Kızılay iletişim bilgileri

Web Sitesi: https://www.kizilay.org.tr/

Yeşilay

Yeşilay, bağımlılık ile mücadele ederek, toplumu bilinçlendirerek ve güç kaynaklarını harekete geçirir. İnsanın saygınlığının korunması doğrultusunda her zaman ve her yerde desteğe muhtaç insanlara yardım eder. Toplumun bağımlılıkla mücadele konusunda kapasitesinin geliştirilmesinde sürekli katkıda bulunur. Bu amaç doğrultusunda ulusal ve uluslararası kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerekli işbirliği ve ortak çalışma organizasyonlarını geliştirir.

Yeşilay iletişim bilgileri

Web Sitesi: https://www.yesilay.org.tr/tr

Türk Diyabet Vakfı

Türk Diyabet Vakfı, öncelikle Türkiye’de olmak üzere diyabetle mücadele ve diyabetli kişilerin yaşam kalitesinin geliştirilmesini hedeflemektedir.

Türk Diyabet Vakfı İletişim bilgileri

Web Sitesi: https://www.turkdiab.org/

Sigarayla Savaşanlar Derneği

Sigarayla Savaşanlar hareketini  M.Ubeyd Korbey başlatmıştır. Sigara ve sigara üreticileriyle mücadelenin imkansız olarak görüldüğü bir dönemde çalışmalarına başlamış ve 1994 yılında Sigarayla Savaşanlar Vakfı’nı kurmuştur.

Sigarayla Savaşanlar Derneği İletişim bilgileri

Web Sitesi: http://www.sigaraylasavasanlar.com.tr

Türk Böbrek Vakfı

Türk Böbrek Vakfı, 1985 yılında kurulmuş ve insan yaşamında böbrek sağlığının önemini, böbrek sağlığının nasıl korunması gerektiğini, bu konuda ki sağlık hizmetlerini en iyi seviyeye getirilmesi gerektiğini vurgulayan bir misyon üstlenmiştir. Türk Böbrek Vakfı; böbrek sağlığı ile ilgili olarak geliştirilen politikaların oluşumunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Türk Böbrek Vakfı İletişim Bilgileri

Web Sitesi: https://www.tbv.com.tr/

Türk Kalp Vakfı

1975 yılında kurulmuş olan Türk Kalp Vakfı; 1995 yılından beri 26 ülkeden 33 üyesi bulunan Avrupa Kalp Birliği, 2001 yılından beri de birçok ülkeden  üyesi bulunan Dünya Kalp Federasyonun resmi üyesidir.

Türk Kalp Vakfı İletişim Bilgileri

Web Sitesi:  https://www.tzv.org.tr/#/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
kabartma-tozu-ile-dis-beyazlatma
Kabartma Tozu İle Diş Beyazlatma

Kabartma tozu ile diş beyazlatma, sağlıklı ve parlak dişlere sahip olmak için profesyonel uygulamalara para harcamanda da evinizde kendi imkanlarınızla

Kapat