Kilo Verdiren Tüyolar

Vücudunun ağırlığı sadece görünümünle ilgili bir konu değil. Seni pek çokyönden etkiler. Hayat kaliteni değiştirir, sağlığını bozar, düzgün düşünmeni etkiler ve tabii kİ fiziksel yönden kısıtlar. Kilo verdiren tüyolar ile kolayca kilo verebilirsiniz.

En başta kendine belli sorular sorman gerekiyor. Tam olarak neden kilo vermek istiyorsun? Sağlıklı beslenmeye ve hareket etmeye kendini uzun süreli olarak adamaya hazır mısın? Kilo verme konusuna balıklama dalmadan önce psikolojik olarak kendini hazırlamanda ve olayı mantıklı bir çerçeveye getirmende fayda var.

Verimli biçimde kilo vermek istiyorsan hayatında dört şeyi kalıcı olarak değiştirmen gerekiyor: Ne yediğin, nasıl yediğin, sosyal alışkanlıkların ve aktivite seviyen.

Mantıklı beklentilerin olmalı, Kısa sürede çok kilo verdireceğini iddia eden reklamlara ve diyet ürünlerine asla inanma. Öyle bir şey olsaydı dünyada şişman insan kalmazdı.

Kilo verdiren tüyolar
Kilo verdiren tüyolar

Yeşil Çayın Kilo Vermeye Etkisi

Kilo verdiren tüyolar, Yeşilçay kilo vermeye yardımcı olur. Metabolizmayı hızlanmasını sağlar ve depolanan yağın kolay yakılmasına yardımcı olur. Veşil çayın içerisinde bulunan aktif bileşenler sayesınde yağ yakma hormonları devreye girer ve sağlıklı kilo verme başlar, Tek başına yeşil çay tüketilmesi kilo vermeye yardımcı olmaz. Düzenli ve sağlıklı beslenme, diyetisyen kontrolünde yapılan diyete takviye olarak yeşil çay tüketilebilir.

Zencefilin Kilo vermeye etkisi

Metabolism dergisinde yayımlanan bir araştırma sonucuna göre, zencefil gıda termik etkisini artırır ve tokluk duygusunu destekler.

Sıcak Su içmenin Kilo Vermeye Etkisi

Eğer kilo fazlanız olduğunu düşünüyorsanız metabolizmanızı sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için sıcak yani ılık suyun size inanılmaz yardımı olacaktır. Bunu başarmak için güne İçine biraz limon sıkılmış sıcak su içerek başlayın. Metabolizmanızı hızlandırmanın yanı sıra sıcak su yağ dokusunun parçalanmasına da yardımcı olacaktır.

Yeni Başlayanlar için Kolay Kilo Vermediren Tüyolar

Eğer yalnızca birkaç kilo değil, ciddi biçimde kilo vermeye niyetliysen (örneğin obezite problemin veya 10 kilodan fazla verme hedefin varsa) oncelikle bir doktora gorunmende fayda var. Doktorun hem sana kılo vermenin sağlığına nasıl faydalı olacağını anlatır hem de bilmen gereken sana özel tıbbi durumlar varsa bildirir.

Filtre kahvenin kilo vermeye etkisi

Çok düşük kalori değeri bulunan filtre kahve, şekersiz olması koşuluyla diyetisyen özel diyet programlarında yer verilen içeceklerden birisidir. Metobolizmayı hızlandıran etkisiylekilo vermeye yardımcı olması da tercih edilen içecek türü olmasından ötürü etkilidir.

Sağlıklı kilo vermek ile ilgili daha fazla içeriğe ulaşmak için Sağlıklı Yaşam kategorimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
panik atak nedir
Panik Atak Nedir ?

İnsanlar artık internetten araştırarak yada çevrelerinden duydukları üzerine “ ben panik atak olmuşum, Obsesif depresif olmuşum” gibi gibi kendilerine hastalıklar

Kapat